11 listopada to szczególnie ważny dzień, dla nas – Polaków! W tym dniu Senator Janina Sagatowska uczestniczyła w Obchodach 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Baranów Sandomierski.
Gminne Obchody Święta Niepodległości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Baranowie Sandomierskim, której podniosły charakter dodały pieśni w wykonaniu Chóru Chorus Familiaris z Woli Baranowskiej. Po zakończonej Mszy i przemarszu na baranowski rynek, wspólnie odśpiewano hymn, przy akompaniamencie gminnej orkiestry dętej.

Atrakcją jedenastolistopadowych obchodów w Baranowie Sandomierskim był pokaz rekonstruktorów, którzy przedstawili umundurowanie i uzbrojenie żołnierzy walczących o niepodległość Polski w 1918 roku. Obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zwieńczył koncert patriotyczny w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

To jakże ważne dla Nas, Polaków Święto zgromadziło wielu mieszkańców Gminy, którzy w ten sposób, pragnęli oddać hołd walczącym za wolną i Niepodległą Ojczyznę oraz wyrazić wdzięczność za to, iż w walce, z miłości do Ojczyzny i wiary w zwycięstwo oddali swoje życie.