W przededniu 300. rocznicy kupna Rozwadowa przez Ród Lubomirskich oraz 49 lat od włączenia dzielnicy Rozwadów w granice miasta Stalowej Woli, po kapitalnej rewitalizacji, został na nowo oddany do użytku Rynek w Rozwadowie.

Niedługo już będziemy śpiewać w kolędzie, jak wszystkie istoty ogłaszają cuda. Obserwując rozwój Stalowej Woli w ostatnim okresie, wielkie zabieganie o zrównoważony rozwój naszego miasta w każdym aspekcie, w każdej dzielnicy, w sferze kultury, gospodarki, przemysłu, to na myśl przychodzą właśnie cuda. Dzisiaj też jesteśmy świadkami takiego cudu, cudu okupionego wielką pracą Pana Prezydenta, Pana Przewodniczącego Rady Miejskiej, Radnych oraz mieszkańców. Cuda zdarzają się wtedy, kiedy towarzyszy im niesamowita praca od podstaw, w dzień i w nocy. To dopiero początek cudów w Rozwadowie – przekazała słowa Senator Janina Sagatowska.

Rewitalizacja Rynku w Rozwadowie była możliwa dzięki pozyskanym środkom europejskim z regionalnego programu operacyjnego. Całość zadania to ponad 17 mln złotych, z czego sam Rynek został odnowiony za kwotę ponad 13 mln, a dotacja wyniosła ponad 9 mln. Miasto Stalowa Wola pozyskało fundusze dzięki wsparciu Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Wicemarszałków Województwa Podkarpackiego oraz Radnych Sejmiku Województwa.