W dniu 13 kwietnia br. Stalowej Woli odbyła się Konwencja Samorządowa z udziałem Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Na spotkanie przybyli nie tylko mieszkańcy ale też czołowi politycy partii.
Konwencję rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Polski. Następnie głos zabrał lider partii: - Przyjechałem tutaj, żeby podziękować. Podziękować tym wszystkim naszym rodakom, obywatelom, którzy głosowali na PiS. Którzy się nie ulękli, nie załamali tym szerzonym może jeszcze nie terrorem, ale w każdym razie zastraszeniem, które było stosowane w ciągu ostatnich tygodni i miesięcy (...). Wyście się nie przestraszyli. Jestem w Stalowej Woli, i to nie jest przypadek, mogę powiedzieć: jesteście jak stal! Dlatego dziękuję! - mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes pogratulował prezydentowi Stalowej Woli Lucjuszowi Nadbereżnemu trzeciego z rzędu zwycięstwa w pierwszej turze i to z takim spektakularnym wynikiem. Mówił, że ludzie młodzi i w średnim wieku do nadzieja dla Polski, jednocześnie powinni brać przykład z włodarza naszego miasta.
W polityce mimo minionych wyborów do parlamentu, będących już na końcówce wyborów do samorządów jest jeszcze wiele do zrobienia. Trzeba wspierać z duża siłą i determinacją kandydatów PiS w II turze. A determinacja oznacza przekonanie, że można "góry przenosić".
Sukces wyborczy prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego został zauważony przez władze PiS, którzy przyznali, że partię należy odmłodzić. Włodarz naszego miasta przypomniał, że od PiS dostał szansę zostania radnym w wieku 21 lat. Dziś, ma ogromy zaszczyt być prezydentem Stalowej Woli trzeciej kadencji, wspaniałego miasta z jeszcze wspanialszymi mieszkańcami.
Lucjusz Nadbereżny dodał, że największą wartością PiS jest wiarygodność, a ta została udowodniona w służbie Polsce i Polakom.