7 czerwca 2023 r. w Hucie Stalowa Wola, za sprawą wizyty premiera RP Mateusza Morawieckiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego oraz Przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy, ogłoszono decyzje, które w najbliższym czasie nie tylko będą nieść za sobą zmiany w strukturze organizacyjnej Huty Stalowa Wola ale i przyczynią się do rozwoju potencjału produkcyjnego, za sprawą dokapitalizowania zakładu kwotą 600 milionów złotych.

Jak mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, w naszym mieście dzieje się historia, czego data 7 czerwca będzie tego dowodem. - Rok 2023 to rok wyjątkowy. 85 lat miasta Stalowej Woli i 85-lecie Huty Stalowa Wola.

- W tym szczególnym dla nas czasie chcemy pokazać ludzi pracy, znaczenie ciężkiej pracy, bo tutaj, jak nigdzie indziej, w Stalowej Woli, w Hucie Stalowa Wola rozumiemy, co to znaczy ciężka praca. Każdego dnia (prezydent zwracając się do pracowników) wykonujecie Państwo ważne obowiązki. Mówiąc za świętym Janem Pawłem II: to praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy.

Lucjusz Nadbereżny kontynuując swoje wystąpienie dodał, że Huta Stalowa Wola na tę uroczystość, została wybrana nieprzypadkowo. Huta Stalowa Wola to symbol ludzi pracy o stalowym charakterze, ludzi, którzy w najtrudniejszych momentach naszej historii, jak to miało miejsce 35 lat temu podczas strajków, stanęli po stronie godności ludzi pracy, wartości będących w naszych polskich sercach. I dziś ta idea w dalszym ciągu nas obowiązuje.

W wydarzeniu w HSW uczestniczyli parlamentarzyści Stalowej Woli: senator Janina Sagatowska oraz poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Wśród wielu gości był również poseł Krzysztof Sobolewski, pełniący funkcję sekretarza generalnego PiS, wojewoda podkarpacka Ewa Leniart oraz samorządowcy: marszałek Władysław Ortyl i przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj.