Senator Janina Sagatowska wzięła dział w uroczystych obchodach "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w Stalowej Woli. W uroczystościach na Placu Piłsudskiego uczestniczyli również Rafał Weber poseł RP, Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli, Stanisław Sobieraj przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Radni Miejscy, żołnierze Wojska Polskiego, reprezentanci Policji, Państwowej Straży Pożarnej, duchowieństwa, przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów, Stalowowolskiej Rady Kobiet, Młodzieżowej Rady Miejskiej, liczne poczty sztandarowe, uczniowie i grono pedagogiczne stalowowolskich szkół, Mieszkańcy i goście.

- W naszym pięknym mieście nie ustajemy w szerzeniu patriotyzmu, pokazywaniu, co jest ważne w życiu, poprzez upamiętnianie tych, co nie szczędzili swojego zdrowia i życia, przelewając krew za naszą Ojczyznę. Dzisiaj chcemy oddać hołd najwierniejszym "synom Ojczyzny", którzy nigdy się nie poddali. Zamilkły już echa II wojny światowej, a oni nadal walczyli, ukrywając się w lasach. Ścigani, "zaplute karły reakcji" - jak ich nazywano w propagandzie Polski Ludowej. Są dla nas wzorem, szczególnie dla młodych ludzi, którzy mogą się od nich uczyć tego, co jest najważniejsze w życiu. Dla trzech idei: Boga, Honoru i Ojczyzny, można pięknie żyć w naszej wspaniałej Ojczyźnie - mówiła Janina Sagatowska senator RP.

Odczytano także "Apel Pamięci" i oddano salwę honorową. Uroczystość odbyła się z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego wystawionej przez Garnizon Nisko, a o oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.